Głosuj na obiekt w Konkursie Modernizacja Roku 2015
Nagroda dziennikarzy w Ogólnopolskim Konkursie "MODERNIZACJA ROKU 2015"

witamy

APARTAMENTY NA WYNAJEM

młyn karpnicki

Nasza oferta to dziewięć indywidualnie zaprojektowanych i wyposażonych apartamentów o powierzchni od 33 m² do 72 m² w pieczołowicie odrestaurowanym, zabytkowym Młynie Karpnickim, którego początki sięgają XVIII wieku.

Obiekt położony jest w Karpnikach, na obszernej działce pomiędzy Potokiem Karpnickim a Kanałem Młynówki. Umiejętne wykorzystanie czterometrowej różnicy terenu, umożliwiło usytuowanie podjazdów i wejść zarówno na poziomie ogrodu, jak i ulicy, a z dwóch mieszkań znajdujących się na poziomie ogrodu bezpośrednie wyjścia na tarasy otoczone prywatnymi ogródkami.

Każdy apartament posiada miejsce postojowe na terenie ogrodzonego i monitorowanego dziedzińca. Możliwe jest też wynajęcie miejsca w zamkniętej przechowalni dla rowerów i innych sprzętów sportowych.

Obiekt stanowi połączenie zabytkowej architektury z nowoczesnym wzornictwem i technologią. W przestronnych, klimatycznych apartamentach Goście mają do dyspozycji ładnie i wygodnie urządzone salony, komfortowo wyposażone aneksy kuchenne, przytulne sypialnie i nowoczesne łazienki. Wystroju wnętrz dopełniają zabytkowe meble, w tym ręcznie malowane szafy jeleniogórskie z XVIII wieku, oraz historyczne piece kaflowe i kominki.

W ogrodzie czekają na Gości grupy mebli ogrodowych, hamaki i leżaki, miejsce grillowo-ogniskowe oraz plac zabaw dla dzieci a pod zadaszeniem stół do ping-ponga i worek bokserski.

Ważnym atutem jest sielankowe położenie w zieleni i ciszy, a jednocześnie bliskość różnorodnych atrakcji turystycznych, piękne otoczenie i niepowtarzalne widoki.

Jest to wspaniałe miejsce do całorocznego wypoczynku, a jednocześnie doskonała baza wypadowa.

Zapraszamy

Karpniki

wieś Karpniki, od stuleci słynąca z pięknego położenia i wielu zabytkowych obiektów, położona jest w Kotlinie Jeleniogórskiej, w malowniczej dolinie Potoku Karpnickiego, okolona masywem Gór Sokolich z punktami widokowymi na szczytach Krzyżna Góra (654 m n.p.m.) i Sokolik ( 623 m n.p.m.), na terenie Rudawskiego Parku Krajobrazowego, w części na obszarze Parku Kulturowego Dolina Pałaców i Ogrodów, u podnóża Karkonoszy z osławionym szczytem Śnieżka (1602 m n.p.m.). Początki Karpnik sięgają XIII w. Okres świetności rozpoczął się w 1822 r. wraz z nabyciem wsi przez księcia pruskiego Wilhelma von Hohenzollerna - brata króla Prus i przebudową zamku na romantyczną rezydencję otoczoną rozległym parkiem krajobrazowym, która stała się jednym z najważniejszych ośrodków kulturotwórczych w Kotlinie Jeleniogórskiej XIX w. Jesienią 2014 r. po gruntownej przebudowie Zamek Karpniki rozpoczął działalność jako luksusowy hotel z ogólnie dostępną restauracją i specjalną ofertą kulturalną. Niebawem powstaną tu TERMY wykorzystujące nowo odkryte lecznicze wody geotermalne.

Atrakcje

Historia, kultura i natura

O każdej porze roku mogą Państwo wybierać to, co Państwo najbardziej lubią: piękna górska natura, zabytki, wystawy, koncerty, festiwale, otwarte krajobrazy i podziemne labirynty, turystyka piesza i rowerowa, narciarstwo zjazdowe i biegowe, wspinanie i sporty ekstremalne, kuracje, spa, wellness, wykwintne restauracje i proste zajazdy.

Apartamenty na skróty

Poziom ogrodu
Poziom ulicy
Piętro
Poddasze